Profilaktyczny zabieg podologiczny

Profilaktyka to bardzo ważny element dbania o nasze zdrowie oraz dobre samopoczucie. Kondycja skóry czy włosów jest dla nas bardzo ważna, nie możemy jednak zapominać o pielęgnacji paznokci, szczególnie u stóp. Jednym z proponowanych zabiegów jest pedicure leczniczy w FIZJOMEDICAR Warszawa Tarchomin, który obejmuje poszerzony pedicure pielęgnacyjny. Specjalista w trakcie zabiegu zadba o paznokcie oraz skórę stóp, usuwając modzele i opracowując wały okołopaznokciowe. Należy pamiętać, że problemy ze stopami negatywnie wpływają na stan naszych stawów, chodzenie, a nawet obciążenie kręgosłupa. Samodzielna pielęgnacja stóp nie zawsze przeprowadzana jest prawidłowo, co może doprowadzić do powstania wielu zmian czy stanów zapalnych. Nie warto więc zwlekać z wizytą w profesjonalnym gabinecie. Pedicure leczniczy w FIZJOMEDICAR Warszawa Tarchomin to usługa dla Ciebie! Serdecznie zachęcamy do skorzystania z przygotowanej oferty!

Estetyka to nie wszystko

Dbając o stopy, często skupiamy się głównie na estetyce i walorach wizualnych, a o aspektach medycznych czy zdrowotnych przypominamy sobie dopiero w momencie, gdy pojawia się problem. Co zrobić, gdy profilaktyka okazuje się niewystarczająca? W FIZJOMEDICAR Warszawa Tarchomin jest wykwalifikowany podolog, który wykonuje takie zabiegi, jak: usuwanie odcisków i modzeli, założenie klamry w momencie kłopotów z boleśnie wrastającym paznokciem, usuwanie brodawek/kurzajek, rekonstrukcja uszkodzonych bądź utraconych paznokci.

To ważne, aby wszelkie tego typu zmiany bezpiecznie i szybko zniwelować – pozwoli Ci to w przyszłości uniknąć wielu poważniejszych problemów, które zaczynają się właśnie od stóp. Wiele osób bagatelizuje problemy, chociażby takie jak otarcia, nie zastanawiając się nawet, że właśnie przez nie w nienaturalnie wykrzywiony sposób, nieprawidłowo stawia stopy podczas chodzenia, co często prowadzi do urazów i skrzywień kręgosłupa. Prawidłowo wykonany pedicure leczniczy to taki, który połączy przyjemne z pożytecznym – zadba o pielęgnację i rozwiąże niechciany problem. My doskonale wiemy, jak to zrobić. Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia naszego podologa!

Usuwanie brodawek

Brodawka, zwana potocznie kurzajką, jest chorobą skóry wywoływaną przez wirusa HPV. Przenosi się przez kontakt między skórą a zainfekowanym podłożem. Najczęściej w ogóle nie jesteśmy świadomi, że wracamy z tym „nieproszonym” gościem np. z basenu czy sauny. Aby się go pozbyć, w naszym gabinecie stosujemy elektrokoagulację lub wymrażanie.

Zabieg elektrokoagulacji polega na ścinaniu białka zmian skórnych za sprawą działania prądu o wysokiej częstotliwości. Wytwarzane wówczas ciepło (temperatura sięga 200 stopni Celsjusza) prowadzi do uszkodzenia białek znajdujących się w tkance. Zabieg odbywa się przy pomocy aparatu zaopatrzonego w metalową elektrodę. Polega jedynie na przyłożeniu elektrody do zmiany, co minimalizuje dyskomfort pacjenta. Elektrokoagulacja przebiega szybko (usunięcie jednej zmiany to kilkanaście sekund lub niecała minuta), jednak nie do końca bezboleśnie. Każdy ma bowiem inny próg wrażliwości na ból. Wpływ na odczucia mają również wielkości zmiany oraz jej lokalizacja. Podolog określa, ile zabiegów będzie potrzebnych w danym przypadku.

Zapomnij o strachu, pedicure leczniczy nie jest bolesny

Podolog w FIZJOMEDICAR Warszawa Tarchomin to specjalista, który cały czas się kształci i korzysta z nowych rozwiązań w dziedzinie podologii. Do pedicure leczniczego wykorzystujemy tylko najnowsze narzędzia, które w pełni zadbają o Twój komfort i bezpieczeństwo. Usuwanie odcisków wykonujemy przy użyciu bezpiecznych frezarek wysokoobrotowych, dzięki którym zabiegi w ogóle nie są bolesne, jak w przypadku narzędzi tradycyjnych typu tarka czy żyletka.

Zapomnij też o wyrywaniu wrastających paznokci – to przeżytek. Problem można rozwiązać znacznie łatwiej i bez użycia siły, a zbieg montowania klamry w ogólnie nie przysporzy Ci bólu. Nasz podolog posłuży Ci również dobrą radą w zakresie prawidłowego dbania o codzienną higienę stóp. W miłej, przyjaznej atmosferze pomożemy Ci zadbać o zdrowie Twoich stóp i paznokci.