Masaż tajski stóp

Tajski masaż stóp ma leczniczy wpływ na cały organizm, ponieważ stymuluje zakończenia nerwowe zlokalizowane na stopach. Zabieg ten stanowi połączenie technik akupresury i ajurwedy. Masaż poprzez działanie na strefy refleksologiczne doskonale wpływa na centralny system nerwowy. Usuwa uczucie „ciężkich nóg” i poprawia sen. Ma korzystny wpływ na procesy trawienne oraz wspomaga odtruwanie organizmu z toksyn.

Zabieg ten inaczej nazywany refleksologią stóp pozytywnie wpływa na wszystkie układy w organizmie człowieka. Wykonywany za pomocą dłoni terapeuty oraz specjalistycznego drewnianego patyczka, stymuluje odpowiednie obszary stopy, pobudzając tym samym zakończenia nerwowe odpowiadające za konkretne narządy wewnętrzne. Masaż wspomaga walkę z bólami głowy, kręgosłupa, problemami z wątrobą czy np. układem hormonalnym. Jednocześnie działa bardzo relaksacyjnie na cały organizm, skutecznie rozluźniając napięte mięśnie.

Wskazania do zabiegu:

  • Siedzący tryb życia
  • Skłonności do migren
  • Problemy ze snem
  • Przewlekłe zmęczenie
  • Uczucie „ciężkich nóg”

 

Masaż tajski stóp to wyjątkowy zabieg znany już w starożytności. Wchodzi on w zakres tradycyjnej tajskiej medycyny, znanej i cenionej na całym świecie. Polega on na uciskaniu określonych, znaczących punktów na ludzkim ciele. Jego podstawowym zadaniem jest głęboki relaks i odprężenie. Masaż wpływa na redukcję zmęczenia, dzięki czemu cieszy się ogromną popularnością. Właściwości masażu tajskiego stóp jest wiele. Oddziałuje pozytywnie na organizm człowieka. 

 

Wspomaga pracę układu trawiennego człowieka oraz reguluje gospodarkę hormonalną. Ma również zbawienny wpływ na układ immunologiczny oraz system nerwowy. Masaż pozwala usunąć toksyny z organizmu, dzięki czemu wpływa bezpośrednio na samopoczucie. Masaż tajski służy także jako terapia bezsenności. Jego właściwości relaksujące mają bezpośredni wpływ na nastrój człowieka. Masaż stóp pomaga usunąć nadmiar wody z organizmu, a przez to eliminuje problem obrzęków stóp. 

 

Masaż tajski stóp jest stosowany jako profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Regularne poddawanie się zabiegowi wspomaga krążenie krwi i limfy, a w konsekwencji wpływa na równowagę organizmu. 

Masaż tajski stóp – dla kogo? 

Tajski masaż stóp jest dedykowany dla osób przemęczonych, zestresowanych. Zabieg może pomóc w wielu chorobach, dlatego zaleca się go osobom borykającym się ze schorzeniami układu nerwowego, krążenia, immunologicznego. Idealnie sprawdzi się dla kobiet w ciąży oraz miłośniczek wysokich obcasów. Na masaż może zdecydować się każdy bez względu na wiek czy płeć. Szereg dobroczynnych właściwości sprawia, że tajski masaż stóp wybierają miliony ludzi na całym świecie.