Masaż twarzy bańką chińską FACIAL CUPPING

Masaż twarzy bańką chińską „facial cupping” próżniowy masaż bańką chińską
Za pomocą specjalnych baniek wykonujemy intensywny , ujędrniający i odmładzający masaż twarzy , który między innymi pomaga zlikwidować zastoje limfatyczne. Jest to jedna z najlepszych metod likwidujących obrzęki. Ponadto pobudza procesy metaboliczne wspomagając detoksykację organizmu. Taki masaż rozluźnia mięśnie, co przyczynia się do zmniejszenia zmarszczek. Relaksacyjne działanie bańki chińskiej pomoże także w walce z uporczywymi bólami głowy.

Masaż bańką daje widoczne już po pierwszym zabiegu efekty, które potęgują się przy każdym, kolejnym poprawnie wykonanym masażu. Podczas zabiegu odczuć można niesamowitą ulgę rozluźnianych mięśni twarzy. Czujemy głębokie odprężenie. Gdy napięcia mięśni ustępują, skóra staje się bardziej jędrna, policzki pełniejsze, owal twarzy wymodelowany.

Masaż można również traktować jako zabieg profilaktyczny, zapobiegający pierwszym oznakom starzenia się skóry.

 • Działanie masażu bańką chińską
 • uelastycznia skórę
 • redukuje zmarszczki
 • poprawia kolor skóry
 • pobudza syntezę kolagenu
 • zmniejsza opuchliznę i obrzęki na twarzy
 • poprawia i pobudza ukrwienie tkanek oraz działanie układu limfatycznego
 • rozluźnia napięte mięśnie, dzięki czemu twarz wygląda na zrelaksowaną i gładszą
 • oczyszcza pory i przyspiesza usuwanie toksyn

Przeciwwskazania do wykonywania masażu bańkami :

 • wrażliwa, delikatna skóra naczyniowa
 • bardzo wiotka, luźna skóra
 • choroby układu krwionośnego: choroby serca, nadciśnienie, hemofilia
 • nadciśnienie
 • gorączka
 • problemy skórne, rany czy poparzenia

CZAS TRWANIA ZABIEGU: 60min

OPIS ZABIEGU:
Masaż ten składa się z trzech etapów

I. Przygotowanie skóry
Na początku wykonujemy specjalistyczny masaż twarzy by pobudzić do pracy główne naczynia limfatyczne . Używamy olejku witaminą E oraz olejku marula * , oba produkty mają silne działanie przeciwzmarszczkowe i ujędrniające.

II. Masaż bańkami próżniowymi
Odpowiednio dobranymi bańkami masujemy twarz od środka na zewnątrz – w stronę skroni oraz obojczyków. W ten sposób odprowadzamy limfę do jej odpływów. Czoło oraz skronie masujemy okrężnymi ruchami, natomiast szyję ruchem liniowym w stronę żuchwy. Aby pobudzić do działania układ limfatyczny, który naturalnie porusza się wolno w naszym organizmie, bańką masujemy wykonując wolne, płynne ruchy.

III. Po masażu skóra będzie delikatnie zaczerwieniona. Dzieje się tak, ponieważ mocno pobudzamy krążenie krwi w tych partiach. Dlatego na koniec wykonujemy masaż relaksacyjny oraz zabieg schładzający by obkurczyć rozszerzone naczynka

Masaż ten można wykonywać dwa maksymalnie trzy razy w tygodniu

Działanie baniek chińskich

Bańki chińskie wykonane są z miękkiego, bezpiecznego dla skóry twarzy silikonu. W przeciwieństwie do klasycznych, szklanych baniek, nie wymagają użycia ognia. Masaż twarzy bańką chińską jest masażem próżniowym. Opiera swoje działanie na podciśnieniu pobudzającym działanie układów limfatycznego i krwionośnego, co pozwala na szybsze pozbywanie się toksyn z organizmu. Dzięki wykorzystaniu elastycznego silikonu można regulować stopień zassania bańki, dostosować go do miejsca oraz potrzeb skóry. Dzięki masażowi bańkami chińskimi skóra stanie się miękka i elastyczna, a także lepiej przyjmie zaaplikowany na nią produkt. Masaż intensyfikuje procesy metaboliczne oraz wpływa na aktywność skurczową mięśni twarzy, poprawiając jej napięcie.

Relaks bańkami chińskimi

Masaż twarzy bańką chińską zyskał szerokie grono zwolenniczek i zwolenników za sprawą działania relaksacyjnego. Bańki chińskie skutecznie rozluźniają mięśnie, redukując napięcie twarzy. Taki masaż w znacznym stopniu poprawia jej owal i redukuje pierwsze oznaki starzenia się skóry. W naszym gabinecie stosujemy produkty mające zbawienny wpływ na stan cery, głęboko ją odżywiając. Dodatkowo przed masażem twarzy bańkami chińskimi wykonujemy masaż przygotowujący, a po zabiegu – relaksacyjny. Oba doskonale odprężają i relaksują mięśnie twarzy.

Przeciwwskazania do masażu twarzy bańkami chińskimi

Pierwszym przeciwwskazaniem do masażu twarzy bańkami chińskimi jest wrażliwa i wiotka skóra. Masażu nie powinno się wykonywać u osób z ranami, siniakami lub obrzękami na twarzy niewiadomego pochodzenia. Z zabiegu powinny zrezygnować osoby z cerą naczynkową i trądzikową. Wykonywanie masażu odradza się również kobietom w ciąży oraz podczas miesiączki. Kolejnym przeciwwskazaniem do wykonywania tego typu masażu jest hemofilia, nadciśnienie lub epilepsja. Dodatkowo zabiegu nie należy wykonywać u osób powyżej 80. roku życia.

Profesjonalny masaż bańkami chińskimi

Aby samodzielnie wykonać masaż bańkami chińskimi w domowym zaciszu, trzeba mieć nieco doświadczenia. W przeciwnym razie można nabawić się nieestetycznych siniaków i zaczerwienień. Dodatkowo sam masaż może okazać się bolesny. Aby tego uniknąć, warto oddać się w ręce profesjonalistów. Specjaliści FIZJOMEDICAR wykonają masaż w sposób bezpieczny i bezbolesny, co przełoży się na Twój pełen relaks. Dzięki użyciu odpowiednich narzędzi oraz produktów skóra twarzy stanie się elastyczna, zmarszczki zostaną zredukowane, a mięśnie rozluźnione.