Opracowanie wrośniętego paznokcia

Wrastające paznokcie to problem powszechny dotykający szerokiej grupy ludzi. Najczęstszą przyczyną jest nieprawidłowa dbałość o paznokcie lub przypadłość genetyczna. Na wczesnym etapie wrastania wystarczy wnikliwe opracowanie zwane tamponowaniem. Używamy do tego specjalnych opatrunków zmniejszające nacisk na wał paznokciowy. W zależności od rodzaju problemu stosujemy klamry ortonyksyjne, tamponady, kostki ARKADY, podcięcie paznokcia.

Wrastające paznokcie – Warszawa

Wrastające paznokcie są bardzo powszechną dolegliwością, która znacznie uprzykrza swobodne poruszanie się i sprawia dyskomfort. Przyczyn pojawienia się tego problemu może być wiele – od źle dobranego obuwia (zbyt ciasnego czy zakończonego szpicem) po uwarunkowania anatomiczne, cukrzycę, czy nieprawidłową pielęgnację. Warto bowiem zaznaczyć, że obcinając paznokcie zbyt krótko również możemy narazić się na wrastanie paznokci. W Warszawie pacjenci z tym problemem mogą skorzystać z konsultacji podologicznej w Centrum Rehabilitacji Medycznej FIZJOMEDICAR, gdzie podolog zajmuje się m.in. opracowaniem wrośniętego paznokcia.

 

Jak wygląda pomoc przy problemie wrastających paznokci? 

Dyskomfort związany z wrastającym paznokciem może okazać się spory, dlatego już od pierwszych chwil po zauważeniu problemu, warto podjąć odpowiednie kroki. Jednym z domowych sposobów na złagodzenie tej dolegliwości jest moczenie stopy w wodzie z solą lub w wodzie z mydłem. Jeśli natomiast problem jest nieco bardziej zaawansowany, potrzebna jest konsultacja z podologiem, Specjalistyczne leczenie wrastających paznokci w Warszawie utrzymane jest na wysokim poziomie, w FIZJOMEDICAR przyjmuje doświadczony podolog. Na wczesnym etapie wrastania paznkcia wystarczy wnikliwe opracowanie zwane tamponowaniem. Używamy do tego specjalnych opatrunków zmniejszające nacisk na wał paznokciowy. W zależności od rodzaju problemu stosujemy klamry ortonyksyjne, tamponady, kostki ARKADY, podcięcie paznokcia. Powodzenie każdego typu działania uzależnione jest od etapu, na którym Pacjent zgłosi się do podologa. Jeśli problem wrastających paznokci towarzyszy Ci już od dłuższego czasu, zgłoś się do nas. Pomożemy Ci w pozbyciu się problemu!